Prohlédněte si Miláno
Navštivte 
oblíbená místa 
po celém 
městě
Piazza del Duomo
Galleria Vittorio Emanuelle II
La Scalla
Sforzesco
Pallazo Reale
Palazzo Marino
Cimitero Monumentale
La Rinascente
Corso Buenos Aires
Maria della Grazie
Bosco Verticale
Via Monte Napoleone
Pasticceria Cova
Basilica of Sant'Eustorgio
Duomo di Milano
Hotel
Piazza del Duomo

je nejenom hlavní náměstí v Miláně, ale také umělecké, kulturní a společenské centrum celého města. Jeho název je odvozen od katedrály Narození Panny Marie, která je jednou z největších místních dominant. Nachází se zde i další významné milánské budovy a zároveň také prestižní obchodní instituce.

Galleria Vittorio Emanuelle II

je obchodní centrum, které nese jméno po králi – sjednotiteli Itálie. Pod hlavní kopulí se nachází symbol města – býk (štěstí by mělo potkat každého, kdo se na patě pravé nohy třikrát otočí ve slabinách zvířete). Nachází se zde nespočet značkových obchodů, kavárny a restaurace. Jedinečná stavba se zastřešenými pasážemi se stala vzorem mnoha obchodních center v celé Evropě. Sídlí zde módní domy věhlasných značek, jako např. Prada, Armani, Versace, Gucci nebo třeba Louis Vuitton...

La Scalla

Jeden z nejslavnějších operních domů na světě. Společně s Metropolitní operou v New Yorku a Vídeňskou státní operou patří ke světové špičce. Na zdejší jedinečné atmosféře má svůj podíl také emotivní publikum, které často burcuje umělce voláním „bravo, bravo“, avšak neméně často je uvádí do rozpaků také hlasitým bučením. Interiér budovy je zdobený zlatem a karmínově červeným sametem. Samotná budova má šest pater a 270 lóží.

Sforzesco

Jedná se o jeden ze symbolů Milána, někdo dokonce tvrdí, že jde o jeden z nejhezčích hradů v Itálii. Dnes se zde nachází např. Muzeum antického umění, Muzeum nábytku, Muzeum hudebních nástrojů a další. Sídlí zde také obrazárna, historický archiv a knihovna. Ve zdejších sbírkách najdeme díla slavných umělců, např. nedokončená socha od Michelangela. Na stropech můžeme obdivovat malby od samotného Leonarda da Vinciho. K hradu rodiny Sforzesco patří rozsáhlý anglický park Pateco Sempione. Park je často vyhledávaným místem nejenom mezi turisty, ale protože se jedná o největší zatravněnou plochu v Miláně, tak sem hojně dochází i místní obyvatelé.

Pallazo Reale

Královský palác je jednou z perel milánské architektury. Původní palác byl postaven v roce 1598 a nacházelo se v něm první milánské divadlo, budovu však v roce 1776 zničil požár. Současnou podobu získal v 18. století.

Palazzo Marino

Palác ze 16. století, který je zajímavý jak z venku tak i zevnitř. Uvnitř se nachází mnoho krásných a vzácných soch, maleb a dalších památek. Krásné je i palácové nádvoří.

Cimitero Monumentale

Monumentální hřbitov s nezaměnitelnou atmosférou, který stojí za návštěvu. Je zde pochováno mnoho významných osobností, např. Giacomo Manza, Medardo Rossa, Maria Callas a další. Návštěvníci uvádějí, že není mnoho míst, kde se dají spatřit sochy tak přesvědčivě znázorňující smutek.

La Rinascente

Obchodní dům s jedenácti patry plný luxusního zboží. Nachází se zde mnoho obchodů nejenom módních značek, ale sídlí zde rovněž obchody třeba s domácími potřebami a bytovými doplňky. Je možné se zde procházet celé hodiny a kochat se nejrůznějším zbožím.

Corso Buenos Aires

Jedná se o hlavní ulici s nejvyšší koncentrací obchodů s oblečením v Evropě. Nachází se jich zde více než 350. Zdejší obchody se zaměřují spíše na konfekční oblečení pro širší veřejnost, takže i ceny jsou zde přijatelnější.

Maria della Grazie

Zde se nachází nejslavnější freska od mistra Leonarda daVinciho – Poslední večeře. Jelikož se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších památek, je nutné si vstupenku rezervovat předem. Kvůli velkému zájmu se k fresce návštěvníci dostanou na dobu max.25 minut a pouze v malých skupinkách. .

Bosco Verticale

Rezidenční budovy, které jsou vysoké 111 m a 76 m a je na nich osazeno dohromady asi 20 000 rostlin a stromů. V roce 2015 byly označeny za nejkrásnější a nejvíce inovativní stavbu na světě.

Via Monte Napoleone

Ulice plná slavných návrhářských domů (Versace, Valentino, Armani, Guci, LaPerla, Prada, Cartier, Pucci, Celine, Fendi, Hermes, Etro...)

Pasticceria Cova

Jedna z nejstarších kaváren v Miláně, která byla založena v roce 1817. Kavárna byla od počátku místem, kde se setkávaly intelektuálové, umělci, hudebníci, spisovatelé, politici a novináři. Vychutnat si zde můžete báječné espresso či cappucino. Za zmínku stojí také výborné pečivo, dortíky a koláčky.

Basilica of Sant'Eustorgio

Kostel ze 4 století, později přestavěný v románském stylu, který sloužil celá staletí jako zastávka na pouti do svaté země, neboť v tomto místě prý odpočívají Tři králové.

Duomo di Milano

Katedrály Narození Panny Marie, je jednou z největších dominant Milána. Nachází se v samém srdci města a je na rozdíl o většiny renesančních památek postavena v gotickém slohu. Jedná se o pátou největší katedrálu na světě, která pojme kolem 40000 lidí. Zajímavostí je také fakt, že stavba byla započata v roce 1286 a k oficiálnímu dokončení došlo až v roce 1887, je tedy dílem mnoha generací. Ukrývají se v ní umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty. Z věže kostela je nezapomenutelný výhled na okolí.

Hotel

Hotel Spice *** se snídaní, hotel je vzdálen 20 min pěšky od Piazza Duomo, jedná se o naše výchozí místo